Ceturtais mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāls Zobens un Lemess šovasar pārceļas no Sēlijas uz Zemgales līdzenumiem, un no 15.līdz 17. jūnijam pulcēs smagās mūzikas un tautas tradīciju cienītājus gleznainajā Bauskas pilskalnā. Festivāla viens no galvenajiem virsmērķiem ir tautas gara mantu izcelšana un saglabāšana, tieši tāpēc ik gadu tajā uzstājas mūziķi, kuru daiļrade neatraujami saistīta ar folkloru un vēsturi, kā arī notiek dažādas vēsturiski izglītojošas aktivitātes.

Festivāla mākslinieku sarakstā jau izsludināti pagāniski metāliskie somi Moonsorrow, ķeltu folkmetāla apvienība Cruachan no Īrijas, igauņu folkmetāla flagmaņi Metsatoll, simfoniskā metāla apvienība Asphodelia no Itālijas, baltkrievu pagānmetālisti Gods Tower un folkmetālisti Folcore, lietuvieši Ūkanose, kā arī pašmāju tumši eksperimentālā folka apvienība Rāva. Savukārt par festivāla centrālo notikumu šovasar kļūs pašmāju jaudīgākās folkmetāla grupas Skyforger lielkoncerts, kas būs veltīts leģendārā albuma Kauja pie Saules 20 gadu jubilejai.  (Festivāla mākslinieku saraksts tuvākajā laikā tiks būtiski papildināts.)

Tāpat festivālā notiks seno amatnieku meistarklases, lekcijas un eksperimentālās arheoloģijas darbnīcas, apmeklētāji varēs nolūkoties vēstures rekonstrukcijas klubu piedāvātos cīņu paraugdemonstrējumos un vērot krāšņas ugunsskulptūras.

Nakšņošana festivālā paredzēta apsargātā telšu pilsētiņā, kas tiks izvietota norobežotā laukumā festivāla teritorijā. Uz vietas būs pieejami visi nepieciešamie pakalpojumi, tostarp labierīcības, kvalitatīva ēdināšana, atspirdzinoši dzērieni, medpunkts, kā arī veldzēties gribētājus gaidīs gleznainās Mūsas un Mēmeles pludmales.

Šobrīd apstiprinātās festivāla Zobens un Lemess 2018. grupas:

Moonsorrow (pagan / black metal, Somija),
Skyforger (ar albuma "Kauja pie Saules" 20 gadu jubilejai veltītu lielkoncertu),
Ereb Altor (Viking/Black metal, Zviedrija)
Auļi (bagpipes and drums / etnotranss, Latvija)
Cruachan (celtic folk / black metal, Īrija),
Metsatoll (folk metal, Igaunija),
Gods Tower (pagan / doom metal, Baltkrievija),
Asphodelia (symphonic metal, Itālija),
Ūkanose (folk metal, Lietuva),
Folcore (folk metal, Baltkrievija),
Rāva (dark / experimental folk, Latvija).

Turpinājums sekos.

© 2018 zobensunlemess.lv